• +420 603 495 229
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme

Koalice učebnicových nakladatelů ČR vznikla v roce 2019 jako sdružení privátních nakladatelů učebnic. Její hlavní činností a posláním je podpora vzdělávacího systému.

Historicky navazuje na didaktické principy Jana Amose Komenského, na tradiční tvorbu učebnic v českých zemích, a zároveň je otevřená novým trendům ve vzdělávání.

Koalice zdůrazňuje, jak je důležité vydávat kvalitní, profesionální, odborné učebnice v jakékoli formě (tištěné či elektronické) a další vzdělávací materiály či metodické pomůcky pro zvýšení kvalifikace učitelů a pro podporu školního i mimoškolního vzdělávání.

Aktuální vyjádření koalice k nákupu učebnic z prostředků ONIV najdete zde.

Image

Nakladatelství SPN – pedagogické nakladatelství vzniklo roku 1994 jako akciová společnost. Patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější nakladatelské instituce v České republice. Vydává učebnice pro základní a střední školy, ale i publikace vhodné pro nejširší veřejnost. SPN nabízí koncepčně ucelené řady učebnic pro všechny hlavní předměty základního vzdělávání, na jejichž tvorbě se podílí zkušení pedagogové i odborníci, a jsou opatřeny schvalovacími doložkami MŠMT.

Patří mezi nejstarší kartografická nakladatelství na českém trhu. Školní atlas světa používají děti již od roku 1954 téměř na všech školách. Vydává především zeměpisné a dějepisné atlasy, nástěnné mapy a další školní učebnice a pomůcky. V dnešní době je doplňuje i inovativní forma vzdělávání, jako jsou moderní interaktivní kartografické produkty, online mapy a další pracovní materiály.
Image
Image
NČGS vzniklo jako soukromé nakladatelství z iniciativy České geografické společnosti a nabízí především odborné učebnice geografie (zeměpisu), přírodopisu, ale i tituly zabývající se ekologií a enviromentální výchovou.
Týdeník Učitelské noviny byl založen již v roce 1893 a nabízí kompletní přehled o dění ve školství formou reportáží, komentářů, názorů expertů, otevírá různá i kontroverzní témata, přináší zprávy ze zahraničí a zkušenosti z praxe. Každoročně také vydává přehledné seznamy škol a oborů na VUŠ, VŠ a VOŠ.
Image